fleur-de-lis_269c.png

GASTRO SHOW A TÉMATICKÉ VEČERE

Firemná grilovačka

Vôňa grilovaných špecialít spríjemní prostredie na vonkajšej terase Ľudovej reštaurácie Kongres hotela Družba **** v prekrásnom prostredí Nízkych Tatier. Ponúkame vám chutné pečené prasiatko alebo hus, ktoré sú počas celého dňa grilované priamo pre vašimi očami.

fleur-de-lis_269c.png

Slovanský bazár

 

Slovanský bazár je tradičnou slovanskou oslavou dobrého jedla a zábavy na spôsob tržnice. Gazdovský trh je známy vysokou kvalitou ponúkaného sortimentu. Jedlá sú prezentované na drevených vozoch, v medených kotlíkoch, na hlinených tanieroch a drevených miskách.

 

Z bicykla a pletených košíkov ponúkame praclíky. Z hlinených džbánov rozlievame sudové víno. Obsluhujúci personál oblečený v dobových kostýmoch je v úzkom kontakte s hosťom. Pre našich hostí sú pripravené štyri tržnicové stánky: mäsiar, zeleninár, pekár a mliekar.​

fleur-de-lis_269c.png

Stredoveká hostina

Usporiadajte netradičný firemný večierok a vychutnajte si pravú atmosféru stredoveku. Pripravíme pre vás netradičnú hostinu v stredovekom štýle. Akonáhle vstúpite do priestorov hostiny, prenesiete sa do 15. storočia, keď sa polievky a kaše jedli drevenými lyžicami a mäso len tak rukami. Servírovalo sa minimálne 5 chodov – nesmela chýbať divina, ryby, ovocie, zelenina.

Zachovali sme originálny spôsob stolovania – drevené stoly a lavice bez obrusov, veľké kovové svietniky, hlinené krčahy, kalíšky – poháre, drevené lyžice, plechové tácky, hlinené taniere, jedenie rukami a personál oblečený v dobových kostýmoch. Reprodukovaná alebo živá dobová hudba dotvára celkovú atmosféru hostiny. Stredoveká hostina prebieha v štýlovej klenbovej pivnici typickej pre stredovek.

fleur-de-lis_269c.png

Ceremónia pitia vodky "po rusky"​

V Kongres hoteli Družba**** vás privíta „sprievodca“ oblečený do typického ruského kroja. Vtipným a zaujímavým spôsobom vás prevedie históriou a kultúrou pitia vodky Naučíte sa napríklad, ako sa správne vodka pije, aké jedlá sa k nej podávajú a vyskúšate si, ako sa pije vodka zo šable.

Ochutnávka je obohatená o typické jedlá, ktoré sa podávajú počas pitia vodky a umocňujú zážitok z tejto ceremónie, Ukrajinský boršč s domácim pirôžkom, Beef Stroganov, dubáky dusené v kyslej smotane, palacinky s kaviárom, sleďom a lososom. Taktiež výrobky, ktoré si pripravujeme sami: nakladané uhorky, tlačená kapusta, huspenina, Kyjevský kotlet, pelmene a iné dobroty.

fleur-de-lis_269c.png

Soirée - snúbenie jedla s vínom


Každého milovníka vína určite zaujíma, s akými jedlami je najlepšie jeho obľúbené ročníky spojiť. Chuť vo víne a v jedle na seba vzájomne pôsobia.

 

Spojenie vína a jedla by malo byť harmonické. Všeobecne platí, že pri kombináciách je nevyhnutné rešpektovať chuťovú a aromatickú intenzitu pokrmu a vína. To znamená, že ľahšie a menej chuťovo výrazné jedlo potrebuje aj ľahšie, suché a málo aromatické víno a naopak.

fleur-de-lis_269c.png
fleur-de-lis_269c.png
druzba-gastro-jedlo-m (28).JPG

Rakúsko-uhorský raut

Multi-kultúrna spoločnosť Rakúsko-Uhorskej monarchie bola domovom mnohých národov. 

Počas vlády cisára a zároveň uhorského kráľa sa na cisárskom dvore vyformoval nový typ gastronómie, ktorá bola podrobená rôznym vplyvom. Po prvé bola značne ovplyvnená kuchyňou jednotlivých krajín patriacich k monarchii. Po druhé, cisársky pár počas svojich ciest priniesli na cisársky dvor nové druhy receptúr a spoznali nové druhy prísad.

Rakúsko-uhorská monarchia pod krídlami svojej dvojhlavej orlice síce spájala mnohé národy, no pri výbere jedál uprednostňoval cisár František Jozef veľmi tradičné. Obľuboval napríklad nadýchaný cisársky trhanec Kaiserschmann, ťahanú jablkovú štrúdľu Apfelstrudel, či bratislavské rožky plnené makom a orechmi.
 

Východniarske hody
 

Obrovský hodový stôl sa premení na gastronomický zážitok s kulinárskými špecialitami, známymi najmä na východnom Slovensku.
 

Jednou zo špecialít gazdiniek zo severovýchodného Slovenska sú tatarčane pirohy, ktorých názov je odvodený od tatarky (pohánky), názov ktorej je zas odvodený od Tatarov (pohanov), ktorí ju do našej kuchyne priniesli....